Pneuservis U Kopeckých

Facebook

Už je to tady zase! Zima se blíží…

S podzimem přichází doba nejen „babího léta“, ale také dnů, kdy se snižování teploty postupně dotkne i našich automobilů. Jak své auto na zimní období připravit? Na to odpovíme v malém seriálu článků o jednotlivých částech vozu a péči, kterou jim můžeme před zimou věnovat.

Dnes začneme výběrem zimních pneumatik.

Že je to docela brzo? Ale až tak ne. Povinnost mít při „zimních“ podmínkách (pokud na silnici leží souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námraza) na svém voze adekvátní pneumatiky (značení M+S) platí již několik let. Rozhodným dnem je 1. listopad a toto zákonem stanovené období končí 31. března následujícího roku. Zákon samozřejmě neví, zda bude na začátku, na konci, nebo dokonce v průběhu tohoto období odpovídající počasí. Je tedy na motoristovi, aby se náležitě připravil a následně podle počasí zařídil.

Ani my vám neřekneme, jestli bude 1.11. -10 a hromady sněhu. Co ale můžeme, je poradit s výběrem vhodných zimních pneumatik pro váš vůz. Nejlepší je vždy osobní kontakt, proto vás zveme:

„Zastavte se u nás v Pneuservisu U Kopeckých, ještě než budete přezouvat a zjistěte, co pro vás a vaše auto můžeme udělat.“

V průběhu zimní sezóny, jsme pro vás také prodloužili otevírací dobu.

Tímto získáte poradenství přímo pro váš vůz a doporučení, která vám nástup zimní sezóny zpříjemní.

Tedy k těm pneumatikám. Rozměry pneumatik použitelné pro váš vůz najdete ve velkém technickém průkazu. Prostudovat tento dokument se vyplatí, pokud pořizujete nové pneumatiky, protože můžete ke svému překvapení zjistit, že díky výběru alternativního rozměru z velkého TP, jste schopni výrazně ušetřit. Tyto informace jsou vám schopni poskytnout také odborníci v dobrém pneuservisu, kteří jsou ochotní nahlédnout do databáze pneu vhodných pro značku a model vašeho vozu.

Obecně lze říct, že testy zimních pneumatik posledních let ukazují, že pro běžný provoz na silnicích je lepší volbou pneumatika širšího rozměru (přilnavost větší plochy při styku s podkladem - mokrá studená vozovka, náledí, rozbředlý sníh). Užší rozměry pneu jsou vhodné pro jízdu po zasněžených komunikacích s vyšší vrstvou sněhu, což jak vidíme v posledních letech, není úplně charakteristika českých silnic, dokonce ani ve výše položených oblastech.

Výběr vzoru, směsi a dalších parametrů pneumatik, nám laikům příliš mnoho neřekne, proto můžeme důvěřovat uveřejněným testům zimních pneumatik a svůj výběr se snažit umístit (podle finančních možností) co nejvýše k prvním příčkám testů. Je obvyklou pravdou (vzhledem k počtu modelů zimních pneumatik v testech), že pokud pořídíme něco z „TOP 10“ neuděláme příliš závažnou chybu… Jsme hrdí, že pneumatiky, které v našem pneuservisu vřele doporučujeme (Continental, Nokian, Barum) se ve výsledcích testů umisťují pravidelně velmi vysoko.

Na co určitě pamatovat! To co vás a vaše auto skutečně „drží“ na silnici jsou opravdu hlavně pneumatiky!

Odborně školený personál Pneuservisu u Kopeckých se těší na vaši návštěvu.

Zpět na přehled článků

Podívejte se na naši nabídku pracovních míst

Kde nás najdete

Best Drive

BestDrive - největší síť pneuservisů a rychlých autoservisů v ČR se silným zázemím výrobce pneumatik.

BestDrive tvoří jednotnou síť více než 70 vlastních a 100 franšízových prodejen a servisů. Tento servisní koncept zajišťuje motoristům mobilitu a bezpečnost na silnici. Více informací o tomto programu naleznete na www.bestdrive.cz

Provozní doba

PO 7:00 - 16:00
ÚT 7:00 - 16:00
ST 7:00 - 16:00
ČT 7:00 - 17:00
7:00 - 16:00
SO 7:00 - 11:00
NE Zavřeno

Napište nám

Spolupracujeme

  • ALD Automotive
  • Arval
  • Bawag
  • Business Lease
  • CAC Leasing
  • LeasePlan
  • Sixt
  • ŠkoFin
  • ŠkoLEASE
Nahoru